Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

Първи медали за мездренските атлети през 2020 г.

Мездренските атлети завоюваха първите си отличия през 2020 г. Мелани Венциславова стана вицешампионка на България в трибоя при момичетата на Националния шампионат за момчета и момичета под 14 г. в зала, а Йоло Николов победи в бягането на 3000 м при мъжете на 49-я Международен турнир „Академик”. Двете съревнования, с които беше открит новият атлетически сезон у нас, се проведоха на 11 януари в столичната зала „Асикс Арена”.

Мелани Венциславова спечели втория си медал от национален шампионат - сребърен в трибоя при момичетата под 14 г. 13-годишната възпитаничка на Митко Ценов, която този път стартира за Академик (София), записа лични постижения и в трите дисциплини: 8.91 сек. в спринта на 60 м, 4.52 м в скока на дължина и 1:44.55 мин. в бягането на 600 м (най-силен резултат от всички участнички в състезанието).

Така Мелани събра общ сбор от 189 точки, който й отреди второ място в крайното класиране от над 220 подрастващи атлетики, само на 7 точки от титлата. Миналата година тя отново заслужи сребърното отличие, но със 179 т. Шампионка в трибоя при момичетата стана Радина Величкова (Ботев - Пловдив) със 196 т., а трета е Виктория Чанкова (Супер спорт - Варна) със 184 т.

Йоло Николов (АК Орхание - Ботевград) нямаше конкуренция в бягането на 3000 м в 49-ото издание на международния турнир за мъже и жени „Академик“. 35-годишният атлет от Мездра пробяга дистанцията за 8:20.68 мин. (PB 8:14.96 мин., 16.02.2019 г., Истанбул), като застигна почти с една обиколка всичките си съперници.

Втори, на 51,51 секунди след него, финишира Владислав Михайлов (Атлетик 90 - Луковит) с 9:12.29 мин., а се нареди Муджахид Мислимовски (Северна Македония) с 9:12.33 мин.

17-годишният благоевградчанин Мартин Балабанов (Академик - София), който през миналата година се състезаваше за СК Атлет (Мездра), завърши девети на 800 м, с време 2:00.72 мин. Победител в тази дисциплина стана   неговият съотборник Алекс Василев 1:53.74 мин.

Снимки: Илиан Телкеджиев, atletikabg.com

13 January, 16:27 | 94 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]