Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца завърши годината със загуба от „Левски”

10.12.2023 00:58

„Ботев” завърши годината със загуба от „Левски” на стадион „Христо Ботев“ във Враца. Момчетата на Христо Янев изиграха добър мач, създадоха голови положения, но не успяха да вкарат. Грешка в защитата доведе до единственото попадение за гостите, който бе реализиран от Дарлан.

В 23-ата минута, когато Спас Георгиев центрира, Даниел Генов стреля с глава, но Пламен Андреев спаси. Минута по-късно „Ботев” Враца направи още една добра атака, която завърши с удар на Браян Мендоса, но защитник в жълто успя да блокира топката.В 26-ата минута Асен Чандъров удари в лицето Марио Киконда и получи жълт картон. В 30-ата минута Левски направи добра атака, но Диего Барбоса изби топката от краката на Дарлан.

Секунди по-късно „Ботев” Враца направи перфектна контраатака, при която Даниел Генов изведе Марко Мажуга, който влезе в наказателното поле, но скъси много ъгъла си, стреля, но Пламен Андреев спаси.

„Левски” поведе в 31-ата минута, когато Дарлан се възползва от грешка на Мартин Христов. Младият защитник получи топката от Федерико Бариос, опита да намери Диого Барбоса, но топката мина далеч от него и попадна у Дарлан, който първоначално пропусна шанса си, но стигна до топката и стреля отново и този път реализира за 0:1.

В началото на второто полувреме Браян Мендоса стреля от дистанция, но топката излезе в аут. „Ботев” Враца направи добра атака в 73-ата минута. Марко Мажуга влезе в наказателното поле, опита пас, получи си рикошет в крак на бранител на „Левски”, но топката излезе в аут. В 78-ата минута Спас Георгиев отправи много интересен удар от дистанция, топката падна опасно до вратата на Пламен Андреев.

„Ботев” Враца пропусна златна възможност да изравняване на резултата. Стефан Велев центрира, Даниел Генов с глава продължи топката, а Луга Жуниор не успя да стигне до нея на метър пред голлинията.

БОТЕВ ВРАЦА – ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Дарлан 31`

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов – К, 10. Спас Георгиев (89` – 26. Луга Жуниор), 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре (46` – 11. Жан Пиер да Силва)(78` – 24. Мартин Смоленски), 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда (65` – 16. Красимир Тодоров), 77. Стефан Велев