Vratza plus
Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

Танцова двойка от Северозапада завоюва челни места

Танцова двойка от Северозапада детронира конкуренцията в Солун

Двойка от Северозапада завоюва челните места в най-голямото състезание по спорни танци на Балканите. Тандемът Лора Рапонска - Павел Тодоров спечели 2 първи места и 1 второ на 12-тия Международен турнир по спортни танци "Salonika Open 2019” в Солун. Дамата е от Монтана, а нейният партньор - от Враца.

Добрата им техника, прецизното изпълнение и излъчването им ги класира на призовите места в категорията „Стандартни танци“ за две възрастови групи – младежи и възрастни. Танцовият тандем зае второ място в Латино танците, състезавайки се с младежи от различни страни.

В турнира в Гърция взеха участие повече от 2500 състезатели, като само 6-ма бяха представителите на България за Стандартни танци. Лора и Павел бяха най-младите представители от родината ни. Независимо от това те изпревариха двойки с дългогодишен опит.

Рапонска и Тодоров са възпитаници на Николай Йорданов - ръководител на клуб по спортни танци ProDance - София. Това е първото им състезание за сезона и се очакват още много престижни отличия.