Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Видин Спорт

Видин посрещна кампанията „Дунав Ултра”

  30.08.2026 16:55
Видин посрещна кампанията „Дунав Ултра”

Kметът на община Видин д-р Цветан Ценков и неговият заместник по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова приветстваха участниците във велопрехода „Дунав Ултра“. Тази година той преминава под надслов „Одисея 2026”.

„Добре дошли във Видин! Поздравявам участниците във веломаршрута „Дунав Ултра“, неговия създател и организатор Борис Бегъмов и съмишлениците му, които успяха да превърнат тази идея в успешно начинание, което привлича хора не само от България, а и от други европейски държави. Велопрехода популяризира местата, през които преминава, в това число и културно-историческите забележителности“, заяви д-р Ценков.

Главният организатор Борис Бегъмов благодари на общината за нейното гостоприемство и сътрудничеството през годините и подари на видинския градоначалник фланелка с логото на велопохода.

„Дунав Ултра“ е най-дългият туристически веломаршрут в България. Мисията на инициативата е популяризиране на населените места по поречието на Дунав. Тази година в него се включват над 110 колоездачи от 5 държави, които приемат предизвикателството да преодолеят 740-километровия маршрут от Видин до Дуранкулак. 11 общини партнират на  инициативата, като една от тях е Община Видин.

Последни
Анкета
Каква вода пиете в къщи?

Резултати