Двама млади медицински специалисти – д-р Памела Петкова, която специализира гастроентерология, и кинезитерапевтът Ивелин Иванов – получиха по 2500 евро финансова подкрепа от Община Видин, след като подписаха договори да работят в държавната МБАЛ „Св. Петка“ поне 3 години.
С тях общият брой на младите медици в МБАЛ „Св. Петка“, подпомогнати по програмата на Община Видин, вече става 6.
Видин е сред малкото общини в България, които предоставят подобен стимул за привличане и задържане на медицински кадри.
Освен финансовата помощ, Общината осигурява и безвъзмездно общинско жилище за специалисти, които идват от други населени места.
Инициативата е част от дългосрочната политика на Община Видин за укрепване на местното здравеопазване и осигуряване на качествени медицински грижи за жителите на общината.
