40-тия „Международен младежки музикален форум“ продължава с концерт на 8 май „ЛАУРЕАТИ, опус 3“
Симфониета-Враца посреща впечатляващите млади таланти, победители в редица наши и международни конкурси - Далия Чолакова (цигулка), Николай Цветков (пиано), Тео Николов (китара). Даровитите солисти ще се изявят с шедьоври из репертоара за техните инструменти под палката на маестро Алвин Арумугам, възпитаник на Кралския колеж по музика в Лондон, една от водещите консерватории в света. Алвин Арумугам е музикален директор на „Инициатива на музикантите“ (Сингапур), печели международно признание с динамичното лидерство и иновативните програми. Кариерата му, белязана от поредица от престижни назначения през последните три години, включва ролята му на резидентен диригент на Южноазиатския симфоничен оркестър.
На 8 май от 19.00ч. в градската концертна зала ще чуем: Е. Хумпердинг – Увертюра към операта „Хензел и Гретел“; М. Кастелнуово-Тедеско – Концерт № 1 за китара и оркестър в ре мажор, оп. 99 (премиера за гр. Враца); П. Чайковски – „Размишление“ за цигулка и оркестър, оп. 42 № 1; П. Чайковски – Валс-скерцо за цигулка и оркестър в до мажор, оп. 34; Ф. Лист – Концерт № 2 за пиано и оркестър в ла мажор.
Билети на касата в Билетен център "Гъбката", тел. 0895702624, 0876113545. Цените в дните преди концерта са преференциални.
За всички почитатели извън Враца, гледайте концерта в 7Arts:
https://7arts.bg/m/LEBwuXI6/laureatiopus3?r=6R6C4lxS
