Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Справочник

-16 градуса: Къде беше най-студено във вторник сутрин

  13.01.2026 12:56
-16 градуса: Къде беше най-студено във вторник сутрин

Минус 16,1 градуса отчетоха термометрите в Кнежа във вторник сутринта. В ледената "класация" следват Чирпан и Разград с минус 11,6 градуса. По високите върхове най-мразовито е било на Мусала - минус 23,2, както и на Ботев - минус 21 градуса.

Днес се очакват превалявания. През деня от запад бързо ще се заоблачава. Около обяд в Северозапада, а до вечерта - и в останалите райони на Северна и Източна България, ще има валежи от сняг. В Предбалкана преваляванията ще преминават в дъжд и ще се образуват поледици.

 Въпреки очакваните валежи, бързо ще се затопли и максималните температури днес ще са в границите от минус 1 до около 3-4 градуса.

В планините около обяд облаците ще започнат бързо да се увеличават. Следобед на места ще превали сняг, по-интензивно - по северните склонове на Стара планина. Ще се затопли и температурата на 1500 метра ще достига около 0 градуса. Снежната покривка е между 30 и 120 сантиметра.

В сряда валежите в нашата страна ще спрат, а от запад облаците ще намаляват. Температурите ще се повишат и максималните вече навсякъде ще са положителни.

В четвъртък и петък ще има доста слънчеви часове, но в низините видимостта ще е намалена.

През почивните дни и в началото на следващата седмица ще се заоблачи. В събота в Източна България ще преваляват дъжд и сняг. В неделя, както и в понеделник, отново ще застудее и валежите навсякъде ще преминават в сняг.

Последни
Анкета
Какви са очакванията ви за Новата 2026 година

Резултати