Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев“ Враца победи с 2:1 „Пирин“ в Благоевград

27.04.2024 00:24

„Ботев“ Враца постигна изключително важна победа при гостуването на „Пирин“ в Благоевград, след като обърна мача от 0:1 до 2:1. Момчетата на Христо Янев направиха силен мач въпреки, че в 54-ата минута останаха с човек по-малко, след червения картон на Браян Мендоса. Мартин Ачков отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар в края на първото полувреме, а в началото на второто Мартин Смоленски вкара втория гол. Лошата новина е, че Ачков получи контузия и бе заменен принудително. В края на срещата Браян Переа си удари главата с футболист на „Пирин“, а след края на срещата трябваше да посети местна болница.

В края на мача реферът Иво Андреев отсъди дузпа за нарушение срещу Даниел Генов. След преглед с ВАР обаче реферите решиха, че фал няма и дузпата бе отменена.

Домакините поведоха в 8-ата минута, когато Иван Тасев открадна топката и я вкара в мрежата на Костов за 1:0. Клери Сербер проби и навлезе в наказателното поле, центрира остро, но Ковальов успя да се справи. В 31-ата минута Браян Переа опита технично изпълнение с пета, но прати топката покрай вратата. Осем минути след това Иван Тасев подаде към Данило Полонский в наказателното поле, но Браян Мендоса успя да играе с топката преди Полонский.

В продължението на първото полувреме „Ботев“ получи право да изпълни пряк свободен удар, а Мартин Ачков го направи великолепно и прати топката в мрежата – 1:1. Само 4 минути след началото на второто полувреме Браян Переа получи топката с дълъг пас, напредна по левия фланг и центрира, Бубакар Траоре не успя да играе с топката, но тя попадна у Мартин Смоленски, която я вкара за 1:2. В 54-ата минута Мендоса получи червен картон, след като извърши нарушение срещу футболист на домакините. 15 минути преди края Иван Тасев стреля, но Костов се намеси добре.

В 79-ата минута Мартин Смоленски опита далечен удар, но Ковальов се справи и боксира. В 84-ата минута Аюб Абу нанесе далечен изстрел, Красимир Костов изби в корнер. След още 2 минути игра един от голмайсторите на Ботев Мартин Ачков получи тежка травма в коляното и бе принудително заменен от Едуардо Кунде.

В 90-ата минута Даниел Генов получи топката, напредна и влезе в наказателното поле, където Аюб Абу задържа Генов и реферът Иво Андреев отсъди дузпа. Малко след това обаче Иво Андреев изгледа ситуацията на ВАР и дузпата бе отменена.

Дълбоко в добавеното време Браян Переа и Юго Комано си удариха главите при борба за висока топка. И двамата футболисти получиха аркади, като главите им трябваше да бъдат бинтовани.

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – БОТЕВ ВРАЦА 1:2

1:0 Иван Тасев 8′, 1:1 Мартин Ачков 45+1′, 1:2 Мартин Смоленски 49′

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре (57 – 10. Спас Георгиев), 8. Клери Сербер (83 – 18. Диого Барбоса), 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков (86 – 28. Едуарно Кунде), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (46 – 9. Даниел Генов), 77. Стефан Велев, 29. Мартин Бачев