Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Лудогорец” победи „Ботев” Враца с 5:0

03.12.2023 19:14

„Ботев” Враца загуби с 0:5 гостуването на „Лудогорец” в мач от 19 кръг на Първа лига. Преди началото на мача се наложи принудителна смяна, тъй като Мартин Христов получи неразположение и бе заменен от Луис Фелипе Соарес.

В 20-ата минута домакините вкараха чрез Квадво Дуа, като при резултат 1:0 завърши първото полувреме.

Футболистите на Христо Янев имаха няколко интересни атаки, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин. Малко преди почивката Даниел Генов стреля от дистанция, но не уцели вратата.

Якуб Пьотровски вкара два гола в 56-ата и 59-ата минута за 3:0, а по един гол добавиха Матиас Тисера и Тодор Неделев в 74-ата и 88-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ВРАЦА 5:0
1:0 Квадво Дуа 20′, 2:0 Якуб Пьотровски 56′, 3:0 Якуб Пьотровски 59′, 4:0 Матиас Тисера 74′, 5:0 Тодор Неделев 88′

БОТЕВ: 34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Соарес, 21. Бубакар Траоре – 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда (76′ – 18. Диого Барбоса) – 10. Спас Георгиев (76′ – 26. Луга Джиле), 9 Даниел Генов (К), 11. Жан-Пиер Да Силва (68′ – 16. Красимир Тодоров) – 14. Марко Мажуга (60′ – 24. Мартин Смоленски)