Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

Отборът на „Ботев” Враца загуби от „Локомотив” София с 0:2

06.11.2023 18:15

Отборът на „Ботев” Враца загуби домакинството си на „Локомотив” София с 0:2. Момчетата на Христо Янев създадоха няколко добри голови положения, отправиха повече удари от своя съперник, но гостите от София отбелязаха два гола, като точни бяха Гонсало Кардосо в 30-ата минута и Антони Иванов в 60-ата.

„Ботев” можеше да отбележи гол в 21-ата минута, когато Мартин Христов надскочи отбраната на „Локомотив” и стреля с глава, но уцели гредата. Малко по-късно Момчил Цветанов шутира от пряк свободен удар, но не уцели вратата.

В 27-ата минута Марко Мажуга нахлу в полето на „Локомотив” отляво по атака, стреля по диагонал, а ударът се превърна в подаване, което почти бе засечено от Бубакар Траоре на далечната греда.

Секунди по-късно Момчил Цветанов центрира отляво, като топката стигна до Стефан Велев. Опитният полузащитник стреля и след рикошет в крака на Гонсало Кардосо кълбото се отби в левия страничен стълб зад Любенов.

В 29-ата минута Димитър Митков бе изведен сам срещу вратаря, но Федерико Бариос спаси.

След ъгловия удар гостите вкараха гол. Валентин Николов центрира и Гонсало Кардосо стреля с глава и вкара за 0:1.

Веднага след гола Марио Киконда стреля от дистанция, Любенов не успя да улови топката, но поправи грешката си преди тя да стигне до Броян Переа.

В 58-ата минута Даниел Генов пусна пас към Браян Переа, но колумбиецът не успя да стигне до нея и да отправи изстрел.

След точно час игра „Локомотив” удвои аванса си. Бруно Франко бе изведен на лявото крило и нахлу на скорост в наказателното поле. След това той върна топката към Антони Иванов, който с десния крак насочи добре топката към долния ляв ъгъл на Бариос за 0:2.

„Локомотив” вече има 17 точки на 12-ото място, докато закъсалият „Ботев” Враца е предпоследен с едва 10 пункта и пет поредни загуби.

„БОТЕВ” ВРАЦА – „ЛОКОМОТИВ” СОФИЯ 0:2
0:1 Гонсало Кардосо 30, 0:2 Антони Иванов 60

„БОТЕВ” ВРАЦА: 34. Федерико Бариос (В), 23. Браян Мендоса (56 – 18. Диого Барбоса), 4. Луиз Фелипе (66 – 11. Жан Пиер Да Силва), 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов (К), 77. Стефан Велев (65 – 16. Красимир Тодоров), 37. Марио Киконда, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга (66 – 3. Мартин Кавдански), 21. Бубакар Траоре (56 – 9. Даниел Генов), 19. Браян Переа