Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца загуби от ЦСКА 1948 с 1:2

30.09.2023 22:30

„Ботев” Враца загуби от ЦСКА 1948 с 1:2 в мач от 12-тия кръг на Първа лига. Футболистите на Христо Янев изиграха добър мач, създадоха няколко много добри голови положения, но не успяха да вкарат второ попадение. Браян Переа вкара от дузпа в 17-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу него. След това Ивайло Чочев изравни също от дузпа и отново той в 92-ата минута вкара за 1:2.

Още в 5-ата минута Даниел Генов пробва елегантен удар към далечния ляв ъгъл от границата на наказателното поле, Браян Переа понечи да отклони топката, но се размина с нея и Даниел Наумов успя да реагира блестящо и изби.

В 17-ата минута Емил Ценов изблъска Браян Переа в наказателното поле. Първоначално реферът Драгомир Драганов не отсъди дузпа, но след намеса на ВАР промени решението си, а Переа отбеляза от бялата точка – 1:0.

Марко Мажуга имаше възможност да отбележи втори гол. Той получи пас от Момчил Цветанов и стреля от близко разстояние, но Наумов спаси.

В 34-ата минута и ЦСКА 1948 получи дузпа след дълго преразглеждане на Драганов на монитора за игра с ръка на Браян Мендоса в наказателното поле. С изпълнението се нагърби Ивайло Чочев, който би леко в долния десен ъгъл – 1:1.

В 47-ата минута Момчил Цветанов свали топката за Браян Переа, който потърси удар в горния ляв ъгъл, но топката профуча на сантиметри от напречната греда.

Четвърт час по-късно Елитон засече центриране от корнер и свали топката за Ивайло Чочев, който от близка дистанция прати топката в мрежата, но бе отсъдено нарушение на бразилския защитник срещу Мартин Христов и попадението не бе признато.

Федерико Бариос направи няколко много добри спасявания при дари на съперника.

В последната минута на редовното време Жан-Пиер Да Силва стреля от дистанция, но изпрати топката в аут.

В третата минута от добавеното време Ивайло Чочев получи центриране отдясно от Антонио Вутов и с глава прати за втори път топката в мрежата на Федерико Бариос – 1:2. Малко преди попадението останаха сериозни съмнения за нарушение срещу Браян Переа, в центъра на терана, но такова не бе отсъдено.

БОТЕВ – ЦСКА 1948 1:2
1:0 Браян Переа (д) 18′, 1:1 Ивайло Чочев (д) 37′, 1:2 Ивайло Чочев 90+3′

БОТЕВ:  34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов – 77. Стефан Велев (87′ – 37. Марио Киконда), 18. Диого Барбоса (73′ – 4. Луиз Соарес) – 10. Спас Георгиев (60′ – 21. Бубакар Траоре), 9. Даниел Генов (К) (60′ – 24. Мартин Смоленски), 14. Марко Мажуга (73′ – 21. Жан-Пиер да Силва) – 19. Браян Переа