Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца завърши наравно срещу „Хебър” в Пазарджик

27.09.2023 20:15

Ботев” Враца пропусна възможността да обърне „Хебър” в Пазарджик и мачът от 11-тия кръг на Първа лига завърши без победител 1:1. За момчетата на Христо Янев дебютно попадение отбеляза Бубакар Траоре, който се разписа в средата на второто полувреме, след като получи пас от Мартин Смоленски.

Домакините от „Хебър” имаха няколко изгодни ситуации през първата част, като Олексей Збун и Георги Николов пропуснаха. В 41-ата минута се намеси добре и Федерико Бариос.

Все пак „Хебър” поведе в края на първото полувреме. Домакините се възползваха от грешка в защитата, топката стигна до Ангел Бастунов, който пусна към Олексей Збун и той вкара за 1:0

„Ботев” Враца изравни в 67-ата минута. В основата на попадението бяха две от резервите на Христо Янев. Мартин Смоленски даде добър извеждащ пас към Бубакар Траоре, той мина покрай Петър Дебърлиев и вкара за 1:1.

В 80-ата минута „Ботев” Враца пропусна златен шанс да стигне до пълен обрат. След бърза контраатака, Браян Переа подаде към Стефан Велев, който се оказа на чиста позиция фронтално на около 12-13 метра от вратата, но изпрати топката над гредата на съперника.

3 минути по-късно Смоленски центрира от ъглов удар, Едуардо Кунде игра с глава, но топката мина покрай вратата.

В 87-ата минута Федерико Бариос направи чудесно спасяване и не позволи на Ангел Бастунов да вкара гол за Хебър.

В 90-ата минута „Ботев” Враца също пропусна чисто положение. Топката стигна до Браян Переа, който се опита да копне топката над вратаря, но Дебърлиев спаси.

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК – БОТЕВ ВРАЦА 1:1
1:0 Олександър Збун 44, 1:1 Бубакар Траоре 67

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса (56′ – 21. Бубакар Траоре), 28. Едуардо Конде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев (87′ – Луиз Соарес), 18. Диого Барбоса (56′ – 37. Марио Киконда), 9. Даниел Генов (65` – 24. Мартин Смоленски), 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга (65` – 11. Жан Пиер Да Силва), 19. Браян Переа

Старши треньор: Христо Янев