Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

Две дузпи и загуба на „Ботев”Враца от „Черно море”

02.09.2023 18:55

„Ботев” Враца загуби с 0:1 домакинството си на „Черно море” в мач от 8 кръг на Първа лига. Гостите получиха право да изпълнят две дузпа – една през първото и една през второто полувреме на двубоя. Първата бе спасена от Федерико Бариос, но при втората намесата му не бе достатъчна и Атанас Илиев отбеляза единственото попадение.

В 14-ата минута реферите видяха нарушение на Едуардо Кунде срещу Едгар Пашеко и реферът отсъди дузпа. Пабло Гарсиев стреля, но Бариос спаси. Живко Атанасов опита добавка, но в аут.

В 22-ата минута стражът на „Черно море” Иван Дюлгеров направи чудесно спасяване след удар на Момчил Цветанов, но се оказа, че има маркирана и засада.

Малко след началото на втората част Жан-Пиер Да Силва влезе в наказателното поле, стреля, но Дюлгеров спаси.

13 минути Мазир Сула стреля от границата на наказателното поле, Федерико Бариос изби, топката попадна у Исмаил Иса, който от 7-8 метра стреля в аут.

В 78-ата минута Исмаил Иса влезе в наказателното поле и бе застъпен от Стефан Велев и реферът отсъди втора дузпа. Атанас Илиев, който стреля силно, Федерико Бариос докосна топката, но това не бе достатъчно и тя влезе в мрежата – 0:1.

В 86-ата минута „Ботев” Враца можеше да изравни резултата. Врачани сътвориха най-добрата си голова възможност, след като Браян Переа пусна към Спас Георгиев, който стреля от малък ъгъл, но Иван Дюлгеров изби в корнер.

БОТЕВ ВРАЦА – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Атанас Илиев 81-дузпа

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес (83 – 16. Красимир Тодоров), 3. Мартин Кавдански, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса (72 – 24. Мартин Смоленски), 18. Диого Барбоса, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов (46 – 10. Спас Георгиев), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга (46 – 11. Жан Пиер Да Силва)