Спорт

ЦСКА победи „Ботев” Враца с 2:0

20.08.2023 11:02

Дюкенс Назон и Тобиас Хайнц вкараха за "червените" във Враца

ЦСКА победи „Ботев” Враца с 2:0 като гост в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Така "червените" стигнаха до първи успех  под ръководството на завърналия се начело Нестор Ел Маестро, който записа две поражения и хикс досега.

Срещата започна с активна игра на домакините, които бяха попарени още в шестата минута. При контраатака Жираир Шагоян се измъкна по дясното крило и подаде към Дюкенс Назон, разписал се отблизо за 1:0 с първия си гол за този сезон.
По-малко от десет минути след това Браян Переа прати топката във вратата на ЦСКА, но попадението му не бе признато заради засада.
ЦСКА можеше да удвои преднината си в 26-ата минута след комбинация между Дюкенс Назон и Тобиас Хайнц, завършила с отразен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Федерико Рубио.
„Ботев” Враца показа зъби в 34-ата минута и удар с глава на Браян Переа можеше да доведе до равенство, ако не бе намесата на Густаво Бусато.
Малко след това и колегата му Федерико Рубио трябваше да спасява вратата си след изстрел на Шагоян.
Началото на втората част предложи по един опасен удар за двата тима, но Спас Георгиев и Матиас Фаетон не намериха целта.
След час игра ЦСКА можеше да реши всичко, но Дюкенс Назон и Станислав Шопов пропуснаха две възможности в рамките на секунди.
В следващите минути атаките се редуваха и към двете врати, но не се стигна до гол.
ЦСКА все пак стигна до комфортен аванс в края на срещата, след като Тобиас Хайнц се възползва от отбита топка и на празна врата вкара за крайното 2:0.
Победата изкачи ЦСКА до седмата позиция в класирането, докато Ботев (Враца) остава на 13-а позиция с 3 точки.
БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 0:2
0:1 Дюкенс Назон (6'), 0:2 Тобиас Хайнц (84')

БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Рубио, 3. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов (65 11. Жан Пиер Да Силва) , 17. Чавдар Ивайлов – К (85  18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев , 16. Красимир Тодоров (65  14. Марко Мажуга), 77. Стефан Велев (85   24. Мартин Смоленски)
Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров , 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон (90+1  16. Георги Чорбаджийски), 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц – К , 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян (88 24. Марк-Емилио Иванов) , 9. Дюкенс Назон  (88  29. Майкъл Естрада), 8. Станислав Шопов  (80   27. Лазар Туфегджич)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 19. Иван Турицов, , 22. Енес Махмутович
Треньор: Нестор Ел Маестро