Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Локомотив” Пловдив постигна убедителна победа с 4:0 над „Ботев” Враца

01.08.2023 00:12

„Локомотив” Пловдив постигна убедителна победа с 4:0 над „Ботев” Враца в последен мач от третия кръг на еfbet Лига. Пловдивчани поведоха в 22-ата минута с гол на Хорхе Сегура, а Георги Минчев удвои аванса им само пет минути по-късно. Бабакар Дион реализира за 3:0 в 81-ата минута, а Петър Андреев вкара дебютното си попадение с екипа на Локо в добавеното време на срещата. Ангел Лясков пък бе изгонен с директен червен картон в 67-ата минута.

С успеха Локо Пд се изравни по точки с Черно море на върха - 7. Ботев Враца пък остава с една.

В началните минути на срещата двата тима повече разиграваха топката и нямаше работа за нито един от двамата вратари.

Първата по-интересна ситуация бе в 15-ата минута, когато Георги Минчев стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов.

В 22-ата минута Локомотив Пловдив поведе в резултата. Бабакар Дион центрира от корнер, а Хорхе Сегура от воле я заби във вратата на Костов с помощта на напречната греда.

"Смърфовете" бързо удвоиха аванса си. В 27-ата минута дълъг пас на Димитър Илиев намери Георги Минчев, а защитата на Ботев Враца не се справи с него и централният нападател прати топката в мрежата на Костов за втори път в двубоя.

В 39-ата минута Браян Переа овладя топката на гърди и шутира малко преди границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Локо продължи да владее инициативата в двубоя докрая на първата част.

В 50-ата минута Георги Минчев получи подарък в наказателното поле, но стреля слабо и Костов улови.

В 60-ата минута Даниел Генов излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

В 66-ата минута Локомотив Пловдив остана с човек по-малко, след като Ангел Лясков извърши нарушение срещу Браян Переа.

Минута след това двубоят се забави малко, тъй като главният съдия Ивайло Ненков имаше проблем с техниката за комуникация.

В 81-ата Алфа Конте пусна пас по конец към Бабакар Дион, който вкара трети гол във вратата на Ботев Враца.

В добавеното време на срещата Красимир Костов сбърка и предостави топката на юношата на Локомотив Пловдив Петър Андреев, който оформи крайното 4:0.

Локомотив Пловдив - Ботев Враца 4:0

1:0 Хорхе Сегура 22', 2:0 Георги Минчев 27', 3:0 Бабакар Дион 81', 4:0 Петър Андреев 90+5

Състави:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро (73 - 16. Кристиян Пешов), 10. Джовани Маркес (63 - 17. Алфа Конте), 7. Бабакар Дион (86 - 3. Калоян Костов), 14. Димитър Илиев (86 - 11. Петър Андреев), 9. Георги Минчев (63 - 33. Георги Каракашев)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 33. Георги Каракашев, 16. Кристиян Пешов, 11. Петър Андреев, 17. Алфа Конте

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес (86 - 16. Красимир Тодоров), 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Рубио, 11. Жан Силва, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 28. Едуардо Кунде, 88. Иван Нешков

Треньор: Даниел Моралес

Жълти картони: Евандро, Георги Каракашев, Хохе Сегура (Л), Диого Барбоса, Мартин Кавдански, Мирослав Маринов, Браян Переа (Б)

Червен картон: Ангел Лясков (Л)

Съдия: Ивайло Ненков