Спорт

„Ботев” Враца загуби на старта на сезона

17.07.2023 22:09
„Ботев” Враца загуби  на старта на сезона

„Ботев” Враца загуби гостуването на „Локомотив” София в първия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе в 58-ата минута, когато Димитър Митков отбеляза дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Луис Соарес срещу Карлос Франса.

През втората част ботевци създадоха няколко добри положения, като опасни удари отправиха Чавдар Ивайлов и Красимир Тодоров, но стражът на домакините се справи.

През първото полувреме футболисте на Даниел Моралес създадоха любопитни голови ситуации, но не успяха да завършат нито едно нападение с опасен удар.

Домакините от „Локомотив” София опитаха далечни удари, но Красимир Костов няколко пъти реагира чудесно и не позволи да бъде изненадан от съперниковите футболисти.

Най-красивата ситуация през първата част бе в 37-ата минута. Красимир Станоев, шутира от границата на наказателното поле, но Красимир Костов се справи перфектно.

В 56-ата минута Момчил Цветанов опита удар от воле, но топката излезе в аут.

Секунди след това домакините направиха бърза атака, Луис Соарес събори Карлос Франса и реферът отсъди дузпа, която Димитър Митков реализира – 1:0.

В 62-ата минута Даниел Генов стреля от дистанция, но в аут.

В 65-ата минута Даниел Моралес направи три смени и промени системата на игра на отбора.

Минута по-късно „Ботев” Враца направи чудесна атака, която завърши с удар на Чавдар Ивайлов от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут.

В 78-ата минута Чавдар Ивайло стреля, но Любенов изби в корнер.

В 90-ата минута вратарят на домакините Александър Любенов спаси акробатично страхотен шут на Красимир Тодоров.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – БОТЕВ 1:0
1:0 Димитър Митков 58-дузпа

БОТЕВ: 76. Красимир Костов – 7. Момчил Цветанов, 3. Мартин Кавдански (К), 4. Луиз Соарес, 23. Браян Мендоса – 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса (80 – 16. Красимир Тодоров) – 15. Мирослав Маринов (65 – 10. Спас Георгиев), 11. Жан-Пиер да Силва (65 – 77. Стефан Велев), 9. Даниел Генов (65 – 20. Мартин Христов)  19. Браян Переа