Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

Отлично представяне на врачанските шахматисти в Приморско

23.06.2023 18:30

Отлично представяне на врачанските шахматисти на държавните индивидуални първенства за ветерани в Приморско

След прекрасния опен турнир Купа Ропотамо, в северната част на Приморско в периода 16 – 20 юни се проведоха Държавните индивидуални първенства за ветерани. Състезанията бяха в две възрастови групи: над 50 години и над 65 години – мъже и жени и в три дисциплини – блиц, ускорен шахмат и класически шахмат.

В блица (3 мин. + 2 сек. за изигран ход) при жените в група 50+ първото място зае Маргарита Бочева от СКШ „ВРАЦА“. В групата 65+ при мъжете пръв е врачанинът Митко Първанов, състезаващ се за ШК „Сливнишки герой“.

В първенствата по ускорен шах (15 мин. + 10 сек. за изигран ход) в група 50+ при мъжете на първо място се класира Красимир Бочев (СКШ „ВРАЦА“). В групата 65+ - мъже – победи друг представител на СКШ „ВРАЦА“ - Светослав Симеонов.

Светослав Симеонов спечели още една титла – в класическия шахмат (60 мин. + 30 сек. за изигран ход) в групата 65+ при мъжете.

Врачанските шахматисти спечелиха още 2 сребърни медала (Маргарита Бочева – ускорен шахмат, класически шахмат) и 1 бронзов медал (Красимир Бочев – класически шахмат).