Спорт

„Ботев” Враца постигна важна победа с 2:0 срещу „Берое”

23.05.2023 15:00
„Ботев” Враца  постигна важна победа с 2:0 срещу „Берое”

„Ботев” Враца  постигна важна победа с 2:0 срещу „Берое” и вече заема първо място в плейаутната група. Така момчетата на Даниел Моралес на практика вече не са застрашени от директно изпадане и имат 7 точки преднина пред мястото за бараж.

Мирослав Маринов и Даниел Генов вкараха головете за „Ботев” през второто полувреме.

В 6-ата минута Мирослав Маринов получи хубав пас, напредна с топката, но стреля слабо и Иван Караджов улови. В 14-ата минута „Ботев” Враца можеше да поведе, но Клери Сербер не успя добре да стреля с глава и да намери целта.

„Ботев” имаше нова добра възможност, след центриране на Момчил Цветанов, но Мирослав Маринов не успя да стигне до топката.

В 59-ата минута се стигна до първия гол в мача. Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първа топка и така тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя, напредна и преодоля Караджов за 1:0.

Само няколко минути по-късно се стигна и до второто попадение. Чавдар Ивайлов разсече отбраната на гостите с пас към Даниел Генов, който матира Караджов за 2:0.

В 67-ата минута влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля по посока вратата на Красимир Костов, но той изби в корнер.

В 85-ата минута Мартин Кавдански успя да изчисти топката от голлинията и така мрежата на Ботев остана суха.

БОТЕВ – Берое 2:0
1:0 Мирослав Маринов 59, 2:0 Даниел Генов 62

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (80 – 16. Красимир Тодоров), 11. Момчил Цветанов, 15. Мирослав Маринов (80 – 14. Марко Мажуга), 17. Чавдар Ивайлов (75 – 10. Лукас Брамбила), 18. Диого Барбоса, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (91 – 37. Том Рапнуи)