Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца с тежко поражение от ЦСКА

09.05.2023 13:20

„Ботев” Враца инкасира тежка загуба с 1:5 при гостуването на ЦСКА в София. Въпреки това,  момчетата на Даниел Моралес завършиха на 11-то място след края на редовния сезон в efbet Лига. Мачът на стадион „Българска армия“ се проведе при закрита врати.

В 14-ата минута домакините поведоха след гол на Иван Турицов от дузпа, а Дюкенс Назон направи резултата 2:0. В началото на втората част се разписаха Мено Кох и Дюкенс Назон. Браян Мендоса вкара гол за Ботев в 59-ата минута, когато получи топката и отправи хубав диагонален удар. Дюкенс Назон вкара пети гол в 75-ата минута.

В 13-ата минута Диего Фераресо извърши нарушение срещу Маурисио Гарсез и Валентин Железов отсъди дузпа, която Иван Турицов реализира.

Дюкенс Назон комбинира с Тобиас Хайнц, който центрира за Джонатан Линдсет, който от своя страна отигра акробатично. Красимир Костов, но след добавка от страна на Назон в 22-рата минута, авансът на ЦСКА бе удвоен.

Браян Переа шутира от пряк свободен удар в 27-ата минута, като топката падеше точно под гредата, но Димитър Евтимов отрази по впечатляващ начин.

В 38-ата минута Переа проби през центъра и навлезе в наказателното поле на ЦСКА, шутира, но ударът му бе блокиран в последния момент от Енес Махмутович.

В 53-ата минута Тобиас Хайнц центрира в наказателното от корнер, където Мено Кох засече във вратата в 53-ата минута.

След изпълнението на центъра от страна на „Ботев” Враца топката бе върната до Луиз Соарес. Маурисио Гарсез отне топката, напредна и шутира, но Костав отрази. Последва добавка на Назон, който вече прати топката за четвърти път в мрежата на „Ботев” Враца в 54-ата минута.

В 59-ата минута Диого Барбоса проби през центъра и отклони за Браян Мендоса, който навлезе отдясно и с удар от малък ъгъл прати топката покрай Димитър Евтимов за 4:1.

В 75-ата минута Джонатан Линдсет проби през центъра, след което отклони за навлизащия от втора позиция Дюкенс Назон, който реазилира последното попадение в мача.

ЦСКА – БОТЕВ  5:1
1:0 Иван Турицов 14 – дузпа, 2:0 Дюкенс Назон 22, 3:0 Мено Кох 53, 4:0 Дюкенс Назон 54, 4:1 Браян Мендоса 59, 5:1 Дюкенс Назон 75′

БОТЕВ: 76. Красимир Костов – 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес – 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов (82′ – 30. Петко Ганев), 18. Диого Барбоса, 23. Браян Мендоса (82′ – 22. Петър Кепов) – 10. Лукас Брамбила (71′ – 9. Даниел Генов) – 14. Марко Мажуга (71′ – 16. Красимир Тодоров), 19. Браян Переа (54 – 21. Жан-Пиер Да Силва)