Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Лудогорец” разгроми „Ботев” Враца с 8:1

08.04.2023 22:30

„Лудогорец” отнесе с гръмкото 8:1 „Ботев” Враца в мача им от 25-ия кръг на еfbet Лига. Двубоят на "Хювефарма Арена" беше напълно под контрола на домакините, които решиха всичко още преди почивката с три гола.
Мачът започна с традиционния домакински натиск на "орлите", които в 8-ата минута пратиха топката във вратата на Красимир Костов. Спас Делев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Франко Русо се извиси над защитата на гостите и вкара гол, но бе зад защитата и попадението му не бе зачетено.

Зад топката застана Кирил Десподов, който в 29-ата минута вкара с безпощаден изстрел в десния ъгъл на Красимир Костов! Десет минути преди края на редовното време на първата част Кирил Десподов центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Ботев Враца. Той насочи топката към границата на вратарското поле, където Игор Тиаго надскочи защитата на гостите и с глава вкара за 2:0.

Две минути преди края на редовното време Лудогорец можеше да вкара и трети гол след карамбол. Топката стигна до Десподов, който стреля. Топката рикшира в защитник на Ботев Враца, но Костов показа рефлекс и спаси. Секунди по-късно обаче, топката бе в мрежата на гостите. Той падна по същия начин като второто попадение - Десподов центрира от корнер, а Тиаго с глава прати топката в мрежата.

Втората част започна с нов гол за Лудогорец. Защитата на Ботев Враца отново не знаеше къде се намира при изпълнение на ъглов удар. Десподов центрира, намирайки Кайо Видал на далечната греда. Ударът на резервата с глава бе отразен от Костов, но топката стигна до Игор Тиаго, който отблизо вкара третия си гол в мача.Три минути преди изтичането на час игра защитата на врачани отново рухна. Лудогорец направи бърза контраатака, при която Игор Тиаго изведе Кирил Десподов, който с прецизен удар вкара за пореден път топката във вратата на тима на Дани Моралес.

Защитата на Ботев Враца продължи да изнемогва и в 60-ата минута позволи на Кайо Видал да овладее топката след извеждащо подаване на Якуб Пьотровски. Бразилецът имаше малък ъгъл за изстрел и с безпощаден удар вкара шести гол за Лудогорец. В 66-ата минута защитата на гостите за пореден път показа, че е безпомощна при статични положения, но ударът с глава на Пьотровски рикошира в левия страничен стълб. Единадесет минути преди края на редовното време Марко Мажуга бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Чавдар Ивайлов, който в 81-ата минута върна едно попадение за Ботев Враца.

До края на мача имаше време за още попадения, като в 89-ата минута Аслак Фон Витри напредна по дясното крило и подаде на Десподов. Българският национал подаде към границата на вратарското поле, където Клод Гонсалвеш вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите. Две минути по-късно Матиас Тисера вкара осми гол за тима на Ивайло Петев. Видал центрира отляво, защитник на Ботев Враца опита да изчисти, но топката стигна до Консалвеш. Той изведе Тисера сам срещу вратаря и аржентинецът порази вратата на гостите.

С успеха Лудогорец събра 59 точки и се доближи на една точка до лидера ЦСКА преди "армейците" да изиграят срещата със Славия в неделя. Ботев Враца пък остава 11-ти с 23 пунта.

Лудогорец - Ботев Враца  8:1
1:0 Десподов 27
2:0 Игор Тиаго 35
3:0 Игор Тиаго 44
4:0 Игор Тиаго 46
5:0 Десподов 57
6:0 Кайо Видал 60
6:1 Чавдар Ивайлов 79 (дузпа)