Спорт

“Ботев” Враца победи „Славия” с 1:0

05.03.2023 17:50

Ботев” удари Славия в последната минута

„Ботев” Враца постигна втора поредна домакинска победа, след като победи „Славия” с 1:0. Единственото попадение падна в 90-ата минута, когато Мирослав Маринов проби отдясно, центрира към Браян Переа, който подложи крак и вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов.

„Ботев” завърши мача с 9 човека, след като Мартин Кавдански и Момчил Цветанов получиха червени картони. Първо съдията изгони Велко Йеленкович от гостите, а в следващите атаки показа два странни картона на Кавдански и го изгони. В продължението Момчил Цветанов извърши нарушение и получи директен червен картон.

През първото полувреме Красимир Костов направи няколко добри спасявания, а през втората част момчетата на Даниел Моралес бяха по-добри и създадоха няколко голови ситуации, които не успяха да реализират.

Още в 9-ата минута Переа за миг беше изпуснат от защитата на „белите“. Колумбийският нападател веднага отправи удар – право в ръцете на Светослав Вуцов.

В 33-ата минута Клери Сербер получи в наказателното поле и опита технично да завърши. Неговият удар премина високо над напречната греда.

В 90-ата минута „Ботев” стигна до решаващ гол. Мирослав Маринов получи отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което намери Браян Переа. Нападателят беше заел перфектната позиция, така че на празна врата от близко разстояние да се разпише.

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (57 – 15. Мирослав Маринов’), 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов (57 – 24. Стефан Гаврилов), 19. Браян Переа (90 – 18. Диого Барбоса), 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (57 – 21. Жан-Пиер да Силва), 30. Петко Ганев (84 – 14. Марко Мажуга)