Враца плюс - вести от Дунав до Балкана
Спорт

Дублиращият отбор на „Ботев” Враца с тежко поражение

04.03.2023 19:56

„Ботев” II инкасира тежко поражение с 0:8 при гостуването на „Локомотив” Горна Оряховица в мач от Трета лига.

Първият гол падна в 30-ата минута. Тогава домакините центрираха от пряк свободен удар и Ивайло Велчев с глава отбеляза. Малко преди почивката след ново центриране в наказателното поле Георги Колев покачи на 2:0.

Малко след почивката Байдаков изведе Георги Колев сам срещу вратаря Любомир Василев и той реализира за 3:0.

В 48-ата минута домакините центрираха от ъглов удар и Ивайло Велчев вкара втория си гол в мача за 4:0.Груба грешка на защитник на „Ботев” доведе до петото попадение, а негов автор бе Даниел Кънчев за 5:0.

В 68-ата минута падна и шестото попадение. Домакините изпълниха къс корнер, последва центриране и Байдаков с глава вкара.В 73-ата минута играчите на Локомотив направиха поредната добра атака и отново защитата на „Ботев” не действа добре и Димитър Байдаков вкара поредното попадение в мача.

Крайното 8:0 оформи Георги Колев в 78-ата минута. Футболист на Локомотив стреля красиво, топката се удари в гредата, върна се в наказателното поле, където Колев финтира защитник на „Ботев” и вкара последното попадение в мача.

БОТЕВ: Любомир Василев, Петър Кепов, Пламен Спасов, Пламен Петров, Георги Георгиев (46 – Николай Стефанов), Николай Константинов (75 – Самуил Йолов, Валентин Валентинов (75 – Кристъфър Боянов), Красимир Русинов 65 – Тихомир Тодоров, Ивайло Дудушки, Радослав Захариев (75 – Радостин Величков), Митко Панов