Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца с класическа победа над „Банско”

25.01.2023 17:42

„Ботев” Враца победи третодивизионния „Банско” с 3:0 в четвъртата си зимна контрола. Даниел Моралес раздели футболистите на два отбора, които играха по едно полувреме, като 85 минути на терена бе само вратарят Федерико Бариос.

Красимир Тодоров и Клери Сербер през първото полувреме и Петко Ганев през второто отбелязаха головете за „Ботев”.

Мачът започна с натиск на „Ботев”. Още в 3-ата минута добра атака завърши с хубав пас към Клери Сербер, но той не успя да стигне до топката. След още 2 минути игра Краси Тодоров отправи първия точен удар във вратата на „Банско”, но стражът се справи.

В 12-ата минута Пламен Петров се озова на добра стрелкова позиция и шутира, но в аут. Минута по-късно Чавдар Ивайлов отправи хубав удар, но не сполучи. Същото стори и Красимир Тодоров в 17-ата минута.

Първият гол падна в 23-ата минута. Тогава Клери Сербер даде чудесен пас към Том Рапнуи отляво, който центрира в наказателното поле, топката се озова у Красимир Тодоров, който с хубав шут вкара за 1:0. В 42-ата минута Клери Сербер имаше добра възможност да вкара, но стражът на Банско направи акробатично спасяване. Второто попадение падна в 44-ата минута. Тогава Мирослав Маринов даде успореден на вратата пас и от няколко метра Клери Сербер вкара за 2:0.

През втората част Даниел Моралес пусна нови 10 полеви играчи, като мястото си на терена запази единствено вратарят Федерико Бариос.В 55-ата минута Браян Мендоса стреля опасно с глава, но изпрати топката в аут. Третото попадение падна в 72-ата минута. Тогава „Ботев” имаше възможност да изпълни пряк свободен удар. След центрирането отдясно Петко Ганев с глава вкара топката за трети път в мрежата на „Банско”.

Следващата проверка е срещу „Пирин” идната събота.

БОТЕВ – Банско 3:0
1:0 Краси Тодоров 23, 2:0 Клери Сербер 44, Петко Ганев 72

Първо полувреме: Федерико Бариос, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Луис Фелипе Соарес, Том Рапнуи, Чавдар Ивайлов, Мартин Атанасов, Клери Сербер, Мирослав Маринов, Пламен Петров, Красимир Тодоров

Второ полувреме: Федерико Бариос (85 – Любомир Василев), Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Петко Ганев, Диего Фераресо, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Мануел Башев, Митко Панов, Петър Кепов, Браян Мендоса