Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца и „Септември” София завършиха 0:0

14.11.2022 22:13

„Ботев” Враца и „Септември” София не се победиха в последен двубой от 18-ия кръг на efbet Лига, който завърши 0:0. Сериозни затруднения пред двата отбора създаде гъстата мъгла, която обгръщаше стадион „Христо Ботев“ през целия мач.

Най-сериозното положение в мача дойде в 84-ата минута, когато гол на Чавдар Ивайлов не бе зачетен заради засада след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

С това равенство двата отбора не промениха позициите си в класирането. И двата тима имат по 15 точки, като Ботев Враца е на 12-о, а Септември – на 13-о място.

Двубоят във Враца започна спокойно, като за липсата на чисти голови положения допринесе и гъстата мъгла, която се стелеше над стадион "Христо Ботев".

Първото по-опасно положение дойде в 8-ата минута, когато мерникът на Даниел Генов му изневери и той стреля покрай вратата на Димитър Шейтанов.

Септември отговори с шут от дистанция на Димитър Костадинов, но той бе много неточен. В средата на първата част защитникът на домакините Мартин Кавдански бе заменен принудително заради контузия от Меси Биатумусока.

Хората на Дани Моралес опитаха да хитруват в 30-ата минута, когато изпълниха пряк свободен удар преди съдията Волен Чинков да е позволил това. Топката стигна до Луис Фелипе, който отблизо прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено.

При повторението на изпълнението Венцислав Христов направи коварно изпълнение, но ударът му по земята бе спасен от Шейтанов.

Нападателят на врачани получи нов добър шанс в 41-ата минута след грешка в защитата, но не затрудни вратаря на гостите. Септември отговори с бомбен шут на Атанас Кабов от двайсетина метра в добавеното време на първата част, но топката мина над вратата.

Второто полувреме започна на по-високи обороти, като Септември можеше да отбележи в 47-ата минута. Тогава Асен Чандъров изведе Атанас Кабов на дясното крило. Красимир Костов излезе да го блокира, а Кабов центрира по земя към Димитър Костадинов, чийто удар обаче бе избит от голлинията от Луис Фелипе.

Пет минути след началото на полувремето Даниел Генов бе изведен в наказателното поле, но след рикошет в крака на Асен Георгиев, топката излезе в ъглов удар, след който Антонио Георгиев стреля, но прати топката над вратата.

В 53-ата минута Шейтанов спаси страхотен удар от воле на Генов от границата на наказателното поле.

В следващите минути Септември бе по-активен, като защитата на Ботев Вр бе поставено под сериозно напрежение. След това играта се накъса, като съдията Волен Чинков трябваше да покаже няколко жълти картона, за да успокои страстите.

В 73-ата минута Шейтанов направи две великолепни спасявания, като първо спаси удар на Луис Фелипе, а след това отрази и удар с глава на Меси Биатумусока.

Десет минути преди края на редовното време хората на Светослав Петров получиха страхотен шанс, получавайки пряк сволоден уда на метър от наказателното поле, но ударът на Красиан Колев рикошира в Браян Переа, който беше на стената и топката напусна очертанията на терена.

След това действията се пренесоха пред вратата на Септември. В 82-ата минута пред вратата на гостите се създаде истинско стрелбище, като вратарят Димитър Шейтанов спаси два удара на Клери Сербер и един на Мирослав Маринов. Все пак топката стигна до Чавдар Ивайлов, който с удар от десетина метра прати топката в мрежата.

Съдията Волен Чинков обаче бе повикан да преразгледа ситуацията с ВАР за потенциална засада и след консултация със системата, реферът показа, че голът е нередовен заради засада на Браян Переа при един от ударите към вратата на Шейтанов.

В добавеното време на срещата нито един от двата отбора не успя да упражни сериозен натиск и закономерно равенството се запази до последния съдийски сигнал.

В следващите седмици за двата отбора предстоят мачове от турнира SESAME Купа на България. Ботев Враца ще гостува на Витоша Бистрица и при успех ще се изправи срещу победителя от двойката Спартак Плевен – Локомотив София.

Септември пък ще гостува на Крумовград и има вероятност да срещне ЦСКА в следващия кръг, ако спечели гостуването си в Югоизточна България, а „червените“ победят Гигант в Съединение.

Ботев Враца – Септември София 0:0

Стартови състави:

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански (23' - 20. Меси Биатумусока), 4. Луис Фелипе, 8. Диего Фераресо, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов (67' - 21. Жан-Пиер Да Силва), 91. Венцислав Христов (46' - 28. Клери Сербер)

Резултати: 34. Федерико Рубио, 21. Жан-Пиер Да Силва, 88. Йохан Валбуена, 28. Клери Сербер, 20. Меси Биатумусока, 37. Том Зарандона, 10. Сантиаго Монтоя

Старши треньор: Дани Моралес

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 8. Александър Тодоров, 5. Асен Георгиев, 25. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов (90' - 17. Радослав Живков), 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов (58' - 14. Мартин Стоянов), 18. Красиан Колев (82' - 19. Реди Каса), 11. Мартин Ачков, 7. Мартин Петков

Резерви: 1. Иван Василев, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 17. Радослав Живков, 19. Реди Каса, 3. Валентин Спасов, 23. Захари Атанасов

Старши треньор: Светослав Петров

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Луис Фелипе, Браян Переа, Чавдар Ивайлов (Б); Мартин Стоянов, Александър Тодоров (С