Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца победи „Пирин” с 5:3

21.05.2022 21:34

„Ботев” Враца си осигури възможност да играе на бараж за оставане в българския елит, след като разгроми като гост „Пирин” Благоевград с 5:3 в мач от последния кръг на fbet Лига. Така врачани събраха 28 точки и си осигуриха 13-ото място в крайното класиране. „Пирин” пък е на позиция пред тях с 33 точки в актива си.

Вячеслав Велев даде аванс на домакините в 11-ата минута, когато засече с глава центриране на Казуки Такахаши от корнер. Юлиан Ненов изравни в 30-ата минута, възползвайки се от подаване на Браян Переа. Обратът за Ботев Враца стана пълен в 42-ата минута, когато Ненов вкара втория си гол в мача. В четвъртата минута да добавеното време на първото полувреме Васил Христов вкара дебютния си гол за Пирин в елита, правейки резултата 2:2. В 49-ата минута Ненов оформи своя хеттрик, разписвайки се след подаване на Стефан Гаврилов. В 59-ата минута Ненов се превърна в асистент, подавайки на Йоан Бауренски, който вкара четвърти гол за Ботев. Три минути преди края на редовното време Стефан Гаврилов записа името си сред голмайсторите и така направи аванса на гостите три гола. В 92-ата минута Пирин вкара третия си гол благодарение на Даниел Иванов.

След като в останалите си мачове през пролетния дял на шампионата вкараха само 5 гола, на мача в Югозапада врачани вкараха 5 попадения и така се поздравиха с победата, която ще ги изправи срещу Етър Велико Търново в бараж на 28 май за последното място в елита на българския шампионат през следващия сезон.

„Пирин” – „Ботев” Враца 3:5

1:0 Вячеслав Велев (11'), 1:1 Юлиан Ненов (30'), 1:2 Юлиан Ненов (42'), 2:2 Васил Христов (45' + 4'), 2:3 Юлиан Ненов (49'), 2:4 Йоан Бауренски (59'), 2:5 Стефан Гаврилов (87'), 3:5 Даниел Иванов (90')

Второто полувреме в Благоевград започна ударно. Тимът на Дженаро Иедзо осъществи добра контраатака в 49-ата минута. Антонио Георгиев комбинира с Стефан Гаврилов, който изведе Юлиан Ненов в наказателното поле вдясно от вратата на Кирев. Капитанът на гостите стреля хубаво по диагонала и направи вратаря безпомощен - 3:2 за „Ботев” Враца.

Натискът на врачани продължи и в 59-ата минута топката отново се озова в мрежата на домакините. Тогава Ненов проби по лявото крило и подаде по земя въпреки опита за пресичане на топката от Илиан Костов. На далечната греда Йоан Бауренски бе оставен съвсем сам и със силен удар от близо прати топката в мрежата, давайки аванс от два гола на своя тим.

След четвъртото попадение за „Ботев” Враца темпото на мача спадна, като атаките към двете врати намаляха и отборите предпочитаха да играят на сигурно.

В 82-ата минута Мохамед Бентахар бе изведен сам на дясното крило, но първото му докосване бе под всякаква критика и топката стигна до Марио Кирев. „Пирин” отговори с удар отдалеч на Такахаши, който обаче бе много неточен.

Три минути преди края на редовното време Красимир Тодоров центрира добре от корнер вляво от вратата на домакините. Бентахар спря добре топката в наказателното поле и я върна към неговата граница, където беше Стефан Гаврилов. Лявото крило на врачани не се поколеба и с добре насочен удар прати топката в лявата част на мрежата на Кирев за пети гол за своя тим.

Крайният резултат бе оформен от Даниел Иванов, който вкара трети гол за Пирин в 92-ата минута. тогава Николай Николов центрира от Корнер. В наказателното поле Еринин с глава насочи топката към Даниел Иванов и младият офанзивен футболист се разписа във вратата на Красимир Костов.

На баража за последното място в efbet Лига през следващия сезон „Ботев” Враца ще спори с „Етър”, като мачът помежду им е в събота (28 май).

Стартови състави:

Пирин: 1. Марио Кирев - 2. Юки Айзо, 38. Александър Дюлгеров, 25. Илиан Костов (68' - 23. Ивайло Тодоров), 19. Вячеслав Велев - 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков (18' - 31. Красимир Станоев), 20. Даниел Иванов, 11. Станислав Манолев (к) (11' - 44. Васил Христов (68' - 15. Николай Николов)), 26. Иван Тасев - 21. Мариян Вангелов (45' - 7. Лазар Еринин)

Резерви: 76. Максим Ковальов, 31. Красимир Станоев, 7. Лазар Еринин, 23. Ивайло Тодоров, 15. Николай Николов, 16. Христо Петров, 44. Васил Христов

Старши треньор: Радослав Митревски

Ботев Вр: 76. Красимир Костов - 2. Валери Христов, 3. Луиз Соарес, 22. Диего Фераресо, 37. Мартин Николов (66' - 11. Виктор Василев) - 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев, 7. Чавдар Ивайлов, 24. Стефан Гаврилов - 10. Юлиан Ненов (к) (69' - 20. Мохамед Бентахар), 19. Браян Переа

Резерви: 33. Любомир Василев, 18. Илия Миланов, 28. Красимир Тодоров, 11. Виктор Василев, 20. Мохамед Бентахар, 8. Митко Панов, 14. Асен Русинов

Старши треньор: Дженаро Иедзо

Съдия: Иво Андреев

Жълт картон: Васил Христов, Лазар Еринин (П)