Вести от Дунав до Балкана
Спорт

Хандбал: „Локо” Мездра загуби на четвъртфинали

14.12.2021 21:15

Хандбал: Локомотив (Мездра) загуби на четвъртфиналите за Купата на България от вицешампиона Осъм (Ловеч)

След като в първия предварителен кръг от турнира „Купа България“ 2022 хандбалистите на Локомотив (Мездра) победиха като гост втородивизионния Петър Бабев (Несебър) с 34:27, на четвъртфиналите те загубиха с 21:37 (на полувремето 10:16) от вицешампиона Осъм (Ловеч) и отпаднаха от ежегодната надпревара. Двубоят се игра в Градската спортна зала в „града на люляците“.

Най-резултатен за локомотивци беше Милен Валентинов, който отбеляза 7 гола. По 4 гола вкараха Валентин Гачев и руснакът Илья Буцких, 3 точни попадения реализира Кристиян Георгиев, на 2 пъти се разписа Никола Кръстев, а веднъж - Владимир Михайлов.

За мездренския тим играха също вратарите Деян Василев, Георги Вълков и Петър Ганев и полевите играчи Владислав Андреев, Габриел Георгиев, Деян Дачев и Теодор Ангелов.

Топреализатор на мача стана голмайсторът на ловчанлии и на „А“ РХГ през последните две години Преслав Станчев, който отбеляза 14 точни попадения. 8 гола добави Виктор Симеонов, по 3 - Александър Бояджиев, Александър Илиев и Мартин Ангелов, 2 - Цанко Петков и по 1 - Валентин Михайлов, Георги Нейков, Мирослав Василев и Христофор Илиев.

В останалите четвъртфинални срещи се получиха следните резултати: Чардафон (Габрово) - Шумен 61 (Шумен) 24:26 (16:9), Добруджа (Добрич) - Локомотив (Горна Оряховица) 20:39 (8:17) и Пирин-64 (Гоце Делчев) - Спартак (Варна) 31:24 (14:9).

Така на полуфиналите, които ще се играят в началото на следващата година, ще се срещнат настоящият носител на трофея Шумен 61 (Шумен)  и Осъм (Ловеч) и миналогодишният бронзов медалист в турнира Локомотив (Горна Оряховица) и Пирин-64 (Гоце Делчев).