Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца и „Царско село” завършиха 0:0

26.11.2021 22:02

„Ботев” Враца и „Царско село” завършиха 0:0 в първия мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от стадион „Христо Ботев“, след като играха по-добре и създадоха много повече положения в срещата. Играчите на Любослав Пенев отправиха 15 удара по посока на вратата на съперника, 5 от които точни.

„Царско село” създаде първата опасност в мача във 2-ата минута. Ален Стеванович се озова на върха на атаката на Царско село и стреля, но право в ръцете на Костов. Царско село организира добра атака в 8-ата минута. Димо Бакалов и Ален Стеванович направиха двойно подаване, след което последният стреля, но много неточно в аут. В 15-ата минута Васил Шопов центрира в наказателното поле на Ботев, където Димо Бакалов бе оставен непокрит и стреля, но слабо и Красимир Костов спаси.

Лукас Диас преодоля в 32-ата минута Антонио Георгиев, след което стреля, получи се рикошет в играч на Ботев Враца, а топката премина застрашително близо от левия стълб на вратата на Костов и излезе в корнер, след който не се получи нищо опасно.

Матеус Касини центрира от фал в 37-ата минута в наказателното поле на Царско село, където Янко Георгиев излезе да улови топката, но се сблъска с Васил Шопов и я изпусна. Тя попадна в Йоан Бауренски, който шутира, но Георгиев се намеси отново и този път успя да спаси.

Футболистите на „Ботев” Враца имаха претенции за дузпа в 57-ата минута, но съдията Волен Чинков подмина ситуацията, а ВАР се съгласи с решението на рефера. След центриране от корнер в наказателното поле на „Царско село”, Дориан Бабунски стреля с глава, след което имаше претенции, че играч на гостите е играл с ръка.

Карлос Охене отправи удар от разстояние в 75-ата минута, но неточно в аут.

„Царско село” пропусна две много добри възможности да поведе в резултата в 77-ата минута, само в рамките на няколко секунди. Първо след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев се получи разбъркване, а топката попадна във Васил Шопов, който стреля, но Красимир Костов се намеси и спаси. Малко по-късно Лукас Диас подаде към Миси Мезу, който овладя топката на гърди, след което стреля, но Костов демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Пред Миси Мезу се откри не лоша възможност в 80-ата минута, когато той стреля от дистанция, но неточно в аут.

След това равенство Ботев Враца е дванадесети във временното класиране с 13 точки, а Царско село е последен с 11 точки.

„Ботев” Враца – „Царско село” 0:0

„Ботев” Враца: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиан Ненов (89' - 23. Иван Митрев), 88. Йоан Бауренски (68' - 21. Сержио да Силва), 16. Матеус Касини (58' - 28. Красимир Тодоров), 20. Дориан Бабунски, 22. Диего Фераресо, 11. Виктор Василев (68' - 14. Антон Фасе)

резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов, 24. Стефан Гаврилов

старши треньор: Даниел Моралес

„Царско село”: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 21. Венцислав Всилев, 25. Александър Александров, 83. Христо Попадийн, 80. Карлос Охене, 10. Лъчезар Балтанов, 93. Васил Шопов (90+1' - 77. Луи Нганиони), 7. Димо Бакалов (58' - 29. Гаетан Миси Мезу), 12. Лукас Диас, 8. Ален Стеванович (73' - 20. Петър Атанасов)

резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 88. Никола Колев, 9. Милчо Ангелов

старши треньор: Любослав Пенев

съдия: Волен Чинков