Милица Мирчева - първа на Маратон Пловдив 2021

02.11.2021 21:50

Милица Мирчева (СК Атлет - Мездра) - първа в полумаратона при жените на Маратон Пловдив 2021

Митко Ценов финишира втори на същата дистанция при мъжете

Националната шампионка в маратона Милица Мирчева (СК Атлет - Мездра) спечели полумаратона при жените в шестото издание на Маратон Пловдив. В конкуренцията на 190 завършили състезателки от България, Германия, Гърция, Ейре, Испания, Непал, Турция и Франция родената в Добрич атлетка пробяга дистанцията от 21.0975 км за 1:14:29 ч. Това е нейно лично постижение (PB) в тази дисциплина през сезона, което е с 3:15 мин. по-слабо от националния й рекорд - 1:11:14 ч., поставен преди две години във Валенсия, Испания.

На цели 11:46 мин. след възпитаничката на треньора Йоло Николов финишира Билсерин Сюлейман (СКЛА Нови пазар), която спря хронометъра на 1:26:15 ч. Трета завърши представителката на Гърция Василики Карагеоргаки с 1:30:02 ч.

В същата дисциплина при мъжете, където завършиха 468 атлети, Митко Ценов (СКЛА Митко Ценов Рънинг Тийм) и Стоян Владков (Локомотив - Дряново) финишираха заедно. В официалното класиране Владков е първи с време 1:09:02 ч., а Ценов - втори, само на една секунда след него с 1:09:03 ч. Резултатите и на двамата са техни лични постижения през сезона. На трето място се нареди националният шампион в маратонa Мирослав Спасов (СК Атлет - Мездра) с 1:10:57 ч., което е с 1:33 мин. по-слабо от върховото му постижение - 1:09:24 ч., от тазгодишния Национален шампионат по полумаратон.

Добро бягане на класическата дистанция от 42.195 км направи Таня Димитрова (СК Атлет - Мездра), която финишира четвърта при жените (от 60 стартирали състезателки) с време 3:01:53 ч. - резултат, който е с 3:11 мин. по-слаб от личното й постижение в тази дисциплина (2:58:39 ч.), регистрирано на Wizz Air Sofia Marathon 2021.

Победителка стана украинката Валентина Веретска с 2:45:18 ч., следвана от балканска шампионка на полумаратон Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) с 2:46:54 ч. и от своята сънародничка Наталия Симьонович с 2:48:01 ч.

Ден по-рано Митко Ценов беше най-бърз при мъжете в 55-ото издание на най-старото атлетическо състезание у нас - Шосеен пробег „Диана“ в Ямбол. Той пробяга дистанцията от 3.8 км за 11:21.9 мин.

При юношите под 20 г. победи националният шампион в тази възраст в кроса Еркан Низам (СКЛА Митко Ценов Рънинг Тийм), който финишира пръв в бягането на 2.85 км с време 9:12.8 мин.

Снимки: KrisoK Photography