Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Берое” победи „Ботев” Враца с 1:0

24.08.2021 00:20

„Берое” победи „Ботев” Враца с 1:0 в последен двубой от 5-ия кръг на efbet Лига.

В началото на второто полувреме Мартин Камбуров (48) даде аванс на домакините от дузпа и по този начин изравни рекорда на Петър Жеков от 253 гола в елита. Малко след това нападателят имаше още един отличен шанс да пренапише историята, но пропусна изгодна ситуация.

В заключителните минути на двубоя гостите останаха с човек по-малко, след като Йоан Бауренски получи директен червен картон, а решението за наказанието бе взето от главния съдия Никола Попов с помощта на ВАР.

По този начин „Берое” измести днешния си противник от петото място в efbet Лига, събирайки актив от девет точки.

На почивката треньорът на „Ботев” Враца Даниел Моралес направи три промени по състава си, включвайки в игра Юлиан Ненов, Гонсало Виейра и Матеус Касини на мястото на Илия Миланов, Мирослав Маринов и Красимир Тодоров.

"БЕРОЕ" - "БОТЕВ" ВРАЦА 1:0

1:0 Камбуров 48-д.

"БЕРОЕ": 1 Нордин Бакер - 4 Христо Митев 5 Омар Сако 6 Александър Цветков 9 Мартин Камбуров 20 Стив Фуртадо 21 Кийлън Лебон 26 Камен Хаджиев 27 Абубакар Тунгара 30 Серкан Юсеин 99 Омар Камара

Треньор: Петър Колев

"БОТЕВ" ВРАЦА: 76 Красимир Костов - 18 Илия Миланов 5 Костадин Ничев 2 Валери Христов 22 Мартин Николов 21 Сержио да Силва 86 Йоан Бауренски 28 Красимир Тодоров 15 Мирослав Маринов 11 Виктор Василев 20 Дориан Бабунски

Треньор: Даниел Моралес