Вести от Дунав до Балкана
Спорт

„Ботев” Враца победи „Спартак” Варна с 1:0

15.08.2022 23:12

„Ботев” Враца стигна до минимален успех с 1:0 над „Спартак” Варна в последен двубой от шестия кръг на efbet Лига

Единственото попадение в срещата бе дело на Браян Переа, който се разписа от дузпа, свирена за нарушение на Генади Луго.
В двубоя имаше и три греди - две за „Ботев” Враца след изстрели на Мирослав Маринов и Браян Мендоса и една на сметката на „Спартак” Варна след удар на Божидар Васев.

В следващия кръг „Ботев” Враца гостува на „Славия” в София, а „Спартак” приема „Арда” Кърджали.

Врачани са девети в класирането със седем точки, докато "соколите" са последни само с точка.

В началните минути тимът на Росен Кирилов приложи домакински натиск. В четвъртата минута Иван Дичевски се намеси отлично след изстрел на Мирослав Маринов.

Четвърт час след началото на мача „Ботев” Враца получи правото да изпълни дузпа. Генади Луго направи нарушение срещу Фераресо, което доведе до изстрел от бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който не остави шанс на Иван Дичевски.

Три минути след това Иван Дичевски изби опасен изстрел с глава на Даниел Генов. Натискът на домакините стана все по-осезаем след откриващия гол. В 20-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Мирослав Маринов, който стреля от воле, но топката се удари в страничния стълб и не влезе във вратата.

В 27-ата минута Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от защитата на „Ботев” и отправи удар с глава, който срещна горната греда.

Първата по-опасна ситуация за втората част бе на сметката на „Спартак” Варна, но Красимир Костов изби топката с една ръка.

В началните минути на второто полувреме ролите се размениха и гостите бяха тези, които приложиха натиск .В 53-ата минута Мартин Тошев центрира, но право в ръцете на Краси Костов.

В 59-ата минута Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле, където Браян Мендоса стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. Две минути след това Дичевски отрази силен изстрел на Жан Пиер Да Силва.

В следващите минути двубоят бе накъсан от множество фалове. Десет минути преди края Дичевски отново с една ръка изби коварен изстрел на Даниел Генов.

В 87-ата минута Браян Переа пропусна златен шанс да удвои аванса на врачани.

„Ботев” Враца – „Спартак” Варна 1:0

1:0 Браян Переа 15' (д)

Състави:

„Ботев” Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (58' 6. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (66' 10. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов (90' 20. Меси Биатумусока), 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва

Резерви: 34. Федерико Рубио, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Биатумусока, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монто

Треньор: Росен Кирилов

„Спартак” Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго (77' 3. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев - к (77' 24. Лиандро Мартис) , 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (86' 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (86' 9. Мехмед Сабри ), 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев

Резерви: 67. Християн Христов, 20. Николай Иванов, 3. Ибрям Ибрям, 13. Руслан Черненко, 71. Георги Чукалов, 24. Лиандро Мартис, 9. Мехмед Сабри

Треньор: Георги Иванов

Жълти картони: Стефан Гаврилов, Луиз Соарес (Б), Янчо Андреев (С)