Спорт

„Ботев” Враца победи „Локомотив” Пловдив с 4:2 като гост

10.12.2021 21:36

„Ботев” Враца победи „Локомотив” Пловдив с 4:2 като гост в efbet Лига

В истински спектакъл се превърна първата среща от 19-тия кръг на efbet Лига! „Локомотив” Пловдив загуби у дома от „Ботев” Враца с 2:4!

Двата тима изиграха страхотен мач, а първият гол падна в 10-а минута, когато врачани получиха дузпа! Дориан Бабунски бе точен и изведе гостите напред в резултата.

Митко Илиев възстанови равенството в 34-а минута, но две минути преди края Юлиан Ненов отново изведе „Ботев” напред с красив гол.

Голеадата продължи и през втората част, когато отново станахме свидетели на 3 попадения. Дориан Бабунски отбеляза втория си гол в мача само 3 минути след подновяването на играта, а Георги Минчев върна интригата в 56-а.

Точка на спора сложи Илия Миланов, който се разписа с глава след изпълнение на корнер от Юлиан Ненов!

С победата врачани събраха 19 точки в актива си и се изкачиха на 10-то място в класирането, а „Локомотив” остава на 6-та позиция с 25 т.