Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

„Локо” Мездра елиминира „Спартак” Плевен за Купата

„Локо” Мездра елиминира „Спартак” Плевен за Купата на аматьорската футболна лига

ОФК Локомотив (Мездра) победи ОФК Спартак (Плевен) с 2:1 в среща от турнира за Купата на Аматьорската футбола лига (АФЛ), която се игра на градския стадион в Мездра. Така момчетата на треньора Николай Нинов се класираха за единия от двата зонални полуфинала, в който ще се изправят срещу Пещера (Гала̀та).

Съперници в другия полуфинал на 17 март са ОФК Бдин 1923 (Видин) и Левски 2020 (Лом). Победителите от тези двубои ще излъчат представителя на Зона „Северозападна България“ на полуфиналите от надпреварата за трофея през сезон 2020/2021 г.

Валдемар Стоянов изведе домакините напред в резултата в 30-ата минута на мача - централният нападател на „черно-белите“ се разписа хладнокръвно от пеналта, възползвайки се от извеждащ пас на юношата на Локомотив (София) Методи Янков.

Пет минути по-късно Александър Младенов от гостите стреля технично от пряк свободен удар на сантиметри от левия „петак“ на вратата на локомотивци.

В самото начало на второто полувреме Стоянов отправи атрактивен изстрел от въздуха, но вратарят на плевенчани Димитър Височков успя да избие в корнер, а в 68-ата минута Николай Генов шутира покрай десния страничен стълб на противниковата врата.

Така се стигна до 72-ата минута, когато халфът на „железничарите“ Гроздан Илиев изненада с коварен удар от средна дистанция Височков и покачи на 2:0.

Крайното 2:1 оформи Михаил Иванов пет минути преди края на редовното време, а в даденото от главния рефер Ивайло Тодоров от Монтана добавено време отново той стреля опасно, но вратарят на мездренци Кристиян Дяков внимаваше и парира удара му.

Локомотивци посветиха победата на своя съотборник Светослав Валериев, който на 3 март навърши Христова възраст.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Кристиян Дяков, Камен Каменов, Васислав Димитров, Цветко Иванов, Митко Красимиров, Светослав Валериев (85 мин. Константин Здравков), Гроздан Илиев, Давид Стоянов (27 мин. Николай Генов), Милен Василев, Валдемар Стоянов (кап.) и Методи Янков (85 мин. Християн Елисейски).

Тази неделя, 7 март, Локо (Мездра) гостува на ОФК Академик (Свищов) в среща от 20-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига. Двубоят е от 14:30 часа в крайдунавския град.

04 March, 16:47 | 1721 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]