Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

„Ботев” Враца победи „Левски” с 3:1 на "Герена"

Голямата изненада в Първа лига е факт! „Левски” допусна чутовна издънка и бе победен насред "Герена" от „Ботев” Враца с 1:3.

Триумфът за гостите обаче бе напълно заслужен, като дойде след голям мач на бившите левскари - Валери Божинов и Валери Домовчийски. Божигол собственоръчно обърна развоя на събитията, след като в началото на мача Давиде Мариани бе дал аванс на вековниците с гол от дузпа. Последваха силните минути на Божинов, който първо вкара от наказателен удар, а в 77-ата попари "сините" фенове след фантастичен гол с глава.

И за да бъде шегата на съдбата пълна, последният пирон в ковчега на домакините заби Валери Домовчийски. Домо напомни за своите най-добри времена, след като направи за смях Яблонски и оформи крайното 1:3.

До края нервите на левскарите не издържаха. Първо Славиша Стоянович бе пратен на трибуните заради агресивно поведение спрямо страничния съдия. В последната минута пък Хали Тиам беше изгонен заради втори жълт картон.

Така „Левски” се издъни грандиозно пред погледа на своя финансов благодетел Спас Русев, който със сигурност ще трябва да мисли как да изгради боеспособен тим през зимната пауза, за да догони откъсналите се вече ЦСКА и Лудогорец. Триумфът за „Ботев” пък ще остане завинаги в клубната история, за последно врачани бяха побеждавали „Левски” преди 30 години!

В първия ден от месец декември, „Левски” отново има мач на "Герена" - този път срещу „Дунав”. „Ботев” Враца пък приема намиращия се в подем „Септември”.

26 November, 00:02 | 25 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]