Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

„Ботев” Враца записа победа с 1:0 над „Славия”

„Ботев” Враца записа  победа с 1:0 над „Славия” в мач от 10-ия кръг на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

Гостите от Враца играха повече от полувреме с човек по-малко заради червен картон на обичайния заподозрян - Даниел Гаджев. Останали с човек повече, "белите" контролираха играта и имаха множество шансове за гол, но противно на логиката врачани успяха да отбележат и да се поздравят с успеха в мача.

По този начин "Ботев" Враца прекъсна серията си от 5 мача без победа, а и двата успеха на тима като гост през сезона дойдоха на националният стадион. Предишният такъв случай бе на 13 август, когато врачани надвиха столичния Септември.

Единственото попадение в днешния мач бе отбелязано от влезлия като резерва Юлиян Ненов в 78-ата минута. Той напредна по левия фланг и с удар в горния ъгъл на вратата изненада Георги Петков и откри резултата. Минути преди края Ненов можеше да вкара и втори гол, но този път Петков спаси удара му.

01 October, 22:30 | 34 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]