Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

„Левски” победи „Ботев”-Враца с 2:0

Новият наставник на „Левски” Славиша Стоянович стартира с успех 2:0 над „Ботев” Враца в мач от третия кръг на Първа лига. „Сините” стартираха вихрено срещата и още в осмата минута Станислав Костов даде аванс на своя отбор, а вторият гол дойде в края на мача, след като Жерсон Кабрал с мощен шут парира Николай Кръстев. Врачани дадоха сериозен отпор на „сините”, като можеха да изравнят резултата в Монтана, но отбраната на Левски действа солидно във важните моменти и гол във вратата на Мартин Полачек не падна.

По този начин „сините” поведоха колоната в Първа лига със седем точки. ЦСКА играе от 20,45 в неделя срещу „Дунав” Русе, като е единственият отбор с пълен актив от точки, и ако победи отново ще се върне на лидерската позиция. „Ботев” Враца от своя страна записа трета поредна загуба, макар играта на футболистите на Сашо Ангелов срещу столичния тим да се понрави на зрителите.

Старши треньорът на  „Ботев” Враца Сашо Ангелов заяви категорично, че е имало дузпа за водения от него отбор в мача срещу „Левски”, която съдията не е отсъдил през първото полувреме за игра с ръка в наказателното поле на „сините“.

„Не влязохме добре в мача. „Левски” бързо поведе. Трудно можехме да обърнем. Имахме положения. Мисля, че имаше дузпа за нас. Не ни е за първи път. И във Враца живеят хора и трябва да се радват на футбола“, коментира Ангелов. „Ако беше срещу нас, бъдете убедени, че това щеше да бъде свирено като дузпа. Казвам го сериозно и коректно“, добави той.„Самочувствието пред гола е голям проблем. Класата струва пари“, продължи наставникът на Ботев. „Със сигурност, ако мачът бе във Враца, атмосферата щеше да бъде друга.“

„Благодаря на премиера, който отпусна нужните пари за стадиона. Надявам се, че до месец ще успеем да домакинстваме във Враца“, каза още Сашо Ангелов.

05 August, 21:25 | 97 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]