Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

Международно състезание по автомоделизъм

Кметът Калин Каменов откри Международно състезание по автомоделизъм

Кметът Калин Каменов откри състезанието по автомоделизъм, което се проведе на 7, 8 и 9 юни в местността „Леденика“ във Врачанския Балкан. На проявата присъстваха председателят на Гръцката федерация - Джанис Папаниколадис, основният спонсор на турския отбор и на предстоящото европейско първенство в Англия Синан  Сунали, председателят на Българска федерация по автомоделен спорт /БФАМС/ - д-р Янко Здравков, зам.-председателя на БФАМС Дамян Петров, общински съветници.

40 бяха участниците от страните България, Гърция, Турция и Индонезия, които се впуснаха в надпреварата на Балкана.

Състезанието е включено в календара на европейската федерация /EFRA/ -GP BULGARIA – VRATSA LEDENIKA, като за трети път домакин е Българска федерация по автомоделен спорт /БФАМС/. Зам.-председателят на БФАМС Дамян Петров връчи на Калин Каменов плакет за принос в организирането и провеждането на състезанието. Знак на признание получиха и всички спонсори и съорганизатори на спортната проява.

Победители по класове:

В клас 1/10 „Електро Бъги“. Победител е Кристиян Костадинов от спортния клуб в Русе. Състезателите от Спортно - технически моделен клуб-Враца /СТМК/ Самуил Кулев и Иван Ал Сафар станаха трети и четвърти.

В клас 1/8 „Електро Бъги“  първото място отново грабна Кристиян Костадинов. Врачаните Александър Димитров и Емил Кръстев заеха 4 и 5-то  място.

В клас „Бъги нитро“ 1/8 победител стана Джон Папаниколалу   Гърция. Моделистите от СТМК-Враца Григор Стоичков се класира на  пето място, а Марио Вутов на осмо.

Състезателят Григор Стоичков от СТМК - Враца грабна първото място в клас 1/8 „Нитро“. Трети се нареди Емил Кръстев от същия тим.

Моделистът от Турция Ален Сарафян е победителят в клас 1/5 „Бъги“. Победител Ален Сарафян Турция.

В клас 1/5 „Шорт корс“, който е нов клас в Европейската федерация, най-добър бе Дамян Петров, а другият врачанин - Любомир Цветомиров взе трето място.

10 July, 17:20 | 121 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]