Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

"Ботев" Враца спечели гостуването си в гара Левски

"Ботев" Враца спечели гостуването си в гара Левски срещу едноименния тим с 2:0 и продължава да води класирането в северозападната "В" АФГ с актив от 66 точки. Тимът на Николай Тодоров-Кайзера реши мача веднага след почивката с попадения на резервата Анатоли Тодоров и Тодор Чаворски. Врачани обаче завършиха срещата с намален състав, тъй като влезлият като смяна Христо Спасов се контузи и беше изкаран с линейка от стадиона.

Първата част ще се запомни с няколкото пропуска пред вратата на Иван Иванов, а веднъж и гредата спаси стража на гостите от попадение. В основата на всички опасности за "Ботев" беше нападателят Ивайло Иванов, който обаче този ден нямаше шанс. Кайзера замени на почивката Деян Борисов с Анатоли Тодоров и плеймекърът откри резултата още с първото си докосване на топката - в 46-та мин. пробив на Куанг по дясното крило завърши с центриране, от което Тодоров реализира за 0:1. Няколко минути по-късно Куанг асистира по същия начин, като този път Тодор Чаворски попадна в прегръдките на съотборниците си.

Успехът срещу "Левски" остави врачани на върха в северозападната "В" АФГ. В петък на стадион "Христо Ботев" идва претендентът "Етър", който очаквано спечели гостуването си в Червен бряг на местния "Партизан" с 4:1.

В този мач Кайзера заложи на следните футболисти в "Ботев": Иван Иванов, Руслан Куанг, Георги Павлов, Даниел Генов, Любомир Илиев, Деян Борисов /46 Анатоли Тодоров/, Венци Иванов /78 Христо Спасов/, Милен Василев, Тодор Чаворски, Илиян Илиев /75 Георги Иванов/.

Агитка от 100-ина души от Враца отново беше 12-ият играч на "Ботев" и не спря да подкрепя своите на негостоприемния стадион в гара Левски.

24 April, 21:11 | 217 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]