Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана




Деца показаха таланти в Криводол

Общински събор на художественото творчество на ученическата самодейност

 На 11 май 2018 година за XIV път Народно читалище "Никола Й.Вапцаров 1924" - гр.Криводол, проведе Общински събор на художественото творчество на ученическата самодейност. Под патронажа на кмета на Община Криводол Петър Данчев, децата от общинските училища представиха своят талант и творчество под наслов "Децата на Ботунският край - Деца на Европа". Малките самодейци се превъплатиха в различни роли и доказаха, че са живи традициите ни.Самодейците бяха оценявани от жури в състав:
Председател - Боян Илиев - секретар на общинското читалище и членове:
Веска Димитрова - старши учител в Средно училище - Криводол, Илонка Николова - начален учител в училището в село Лесура, и Галина Илиева - основен учител в Основно - с.Ракево.
Поздравителни адреси към патронните празници на СУ "Св.Св. Кирил и Методий" гр.Криводол и ОУ "Св.Св. Кирил и Методйй" с.Краводер, посветен на църковният празник на светите братя Кирил и Методий бе поднесен от заместник кмета на Общината Петър Кацарски.
Журито присъди грамоти за изпълнение на участниците:

 Обединено училище "Св.Св. Кирил и Методйй" с.Краводер както следва: Танцова формация за изпълнение на "Денс танц", на театрална група за скеча "Училищни истории" и индивидуални грамоти на Християна Петкова и Кристиян Кръстев за композицията "Хайдути", Наталия Асенова за изпълнение на народната песен "Садила Яна".
ОУ "Васил Левски" с.Ракево - "Детска вокална група" за изпълнение на песента "Балкански синдром" , и "Имала Марияна". Театрална група за драматизациите "Синя приказка" и "Радини Вълнения", група за обреден фолклор за народният обичай "Пеперуда". Габриел Георгиев и Цветослав Бонов за отличили се в танцовото изкуство, Емилия Валентинова, Ванеса Альошева, Мариянка Христова, Лусия Борисова, Никол Златанова и Михаела Бисерова за отличили се в танцовото изкуство.
ОУ "Васил Левски" с.Лесура - Детски танцов състав за изпълнение на хората "Челеуна" и "Абдай" и театралната група за драматизация на "Мързеливата снаха".
СУ "Св.Св. Кирил и Методий" гр.Криводол - Мажоретен състав за изпълнение на танца "Хубава си татковина", вокална певческа група, детски танцови състави за танците "Родена Такава" "Сложно нещо е любовта" "Имала майка едно ми чедо" "Чонкеле чушка червена" "Пролет" "Детска планета" "Жълта рокля" "Виждаме те гледам те".
Над 3 часа, 150 самодейци - ученици бяха аплодирани бурно от публиката в препълнения салон
За цялостно представяне на училището и творческите състави и клубове, журито класира на I-во място училището СУ "Св.Св. Кирил и Методий" гр.Криводол, на II-ро място ОУ "Васил Левски" с.Ракево, на III-то място ОУ "Васил Левски" с.Лесура и за участие Обединено училище "Св.Св. Кирил и Методйй" с.Краводер. Училищата получиха плакет и ваучер с парични награди, които бяха връчени от секретаря наНЧ "Н.Й.Вапцаров 1924" гр.Криводол - Боян Илиев.
По време на паузата в библиотеката на читалището Геновева Стаменова - обществен възпитател към комисия МКБППМН презентира темата "Противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и работата на местната комисия с тях".

12 May, 20:30 | 102 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]







 

 

© 2009 Информационна агенция "Враца плюс" - вести от Дунава до Балкана
Design & Development:
DREAMmedia Creative studio