Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

ОФК „Локомотив-Мездра“ отстъпи на „Академик“ – Свищов

В среща от 12-ия кръг от първенството на Северозападната Трета лига футболистите на ОФК „Локомотив-Мездра“ не успяха да надиграят съперниците си от ФК „Академик“ – Свищов.

Срещата започна динамично, с изявен натиск от страна на „червено-черните“. Още във втората минута Браиан Стоянов шутира на сантиметри от страничния стълб на вратата на гостите. Последваха пропуски на Илия Илиев и Марио Иванов.

На свой ред свищовци също не бяха концентрирани при завършващите удари и това запази нулевото равенство.

В 38-ата минута Марио Иванов остана непокрит от защитната линия на „Академик“ и с прецизен изстрел от 30-ина метра прониза вратаря на гостите Иван Христов и откри головата сметка за „железничарите“.

Само 2 минути по-късно гостите си отбелязаха автогол чрез Пламен Ангелов след изпълнение на ъглов удар от Илия Илиев.

До края на първото полувреме Илия Илиев и Румен Рангелов имаха златни шансове да направят резултата класически.

През второто полувреме още с първата атака на „студентите“ от Свищов Мирослав Божинов фаулира Дилян Маринов в наказателното поле и главният съдия показа бялата точка. Точен от наказателния удар беше Самар Хюсеин.

Седем минути след първото си попадение, „студентите“ стигнаха и до изравняване в резултата. В 51-ата минута Кристиян Иванов отклони изсипаната в полето на „червено-черните“ топка.

В 59-ата минута, след пробив по дясното крило на Петър Петров, Самар Хюсеин намери пролука в защитата на „Локомотив-Мездра“ и насочи топката покрай ръцете на вратаря на домакините Веселин Цветковски за 2:3.

В 63-ата минута на срещата Илия Илиев центрира от корнер в наказателното поле на „Академик“. След разбъркване пред Христов стрелецът на „Локомотив-Мездра“ Кирил Кръстев с глава опъна мрежата на свищовци за 3:3.

Шест минути преди края на срещата, след пас в дълбочина на Петър Петров, Самар Хюсеин изведе Георги Горанов на стрелкова позиция и футболистът на „Академик“ оформи крайното 3:4.

За състава на ОФК „Локомотив-Мездра“ играха: Веселин Цветковски, Стефан Георгиев (66‘ – Христо Пазийски), Мирослав Божинов, Николай Михайлов, Димитър Димитров, Кирил Кръстев (86‘ – Веселин Русинов), Илия Илиев, Марио Иванов, Браиан Стоянов, Иван Велчев (62‘ – Владимир Найденов) и Румен Рангелов.

23 October, 14:54 | 82 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]