Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

ОФК „Локомотив-Мездра“ прегази „Ботевъ“ -Брусен

Играчите на ОФК „Локомотив Мездра“ приключиха подготовката си за новия сезон в Трета лига с фамозна победа над новака в „А“ ОФГ „Ботевъ“ – Брусен на градския стадион „Локомотив“.

Още в началото на срещата локомотивци тушираха надеждите на бруснени за равностойна игра. В 5-ата минута Румен Рангелов прониза стража на гостите след грешка в отбраната на бруснени и откри головата сметка за “железничарите“. 10 минути по-късно Иван Велчев с шут от петнадесетина метра покачи резултата. В последната минута на първото полувреме Рангелов направи резулатата класически с красив изстрел с глава.

През втората част на срещата пресата на ОФК „Локомотив-Мездра“ се засили, с което актива от голове и положения закономерно се увеличи.

В 48-ата минута Тихомир Найденов – Бизнеса засече с глава топка от корнер и покачи на 4:0. 7 минути по-късно младокът Константин Велинов с воле изпрати коженото кълбо зад вратаря на „Ботевъ“ Иван Тончев, инкасирайки петото попадение в срещата.

В рамките на 10 минути Брайан Стоянов успя на два пъти да пробие защитната линия на бруснени и да реализира два гола, с което головият актив на „железничарите“ набъбна до 7:0.

В 80-ата минута след прекрасно разиграване в центъра на игрището Найденов от непосредствена близост отбеляза второто си попадение в мача и общо осмо във вратата на Тончев.

В 85-ата минута крилото на „Локомотив“ Марио Иванов, след асистенция на Браян Стоянов, се прокрадна чисто зад дефанзивната линия на „Ботевъ“ и технично пусна топката покрай стража на бруснени.

Финалното попадение в срещата бе на Тихомир Найденов, с което той оформи и своя първи хеттрик от началото на подготовката за сезона в Трета лига. Новото попълнение на железничарите Алексзандър Петров проби от дясното крило и отклони в центъра към набиращия скорост Найденов, който с воле от границите на пеналта оформи крайното 10:0.

Следващата среща на „железничарите“ ще е на чужд терен и с нея ще започне участието на ОФК „Локомотив-Мездра“ в Трета лига. На 12-и август „Локомотив“-ци ще гостуват на ФК „Вихър“ – Славяново.

Треньорът на ОФК „Локомотив-Мездра“, Христо Коилов, ще води тренировките на локомотивци през последната седмица преди старта на шампионата.

06 August, 19:43 | 10 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]