Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

Пет медала за СК “Атлет“

Пет медала за СК “Атлет“ на Международен крос „Ивайло“

Два златни, един сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на СК “Атлет“-Мездра на 36-то издание на Международен крос „Ивайло“ , който се проведе на 17.03.2018г. в парк „Света гора“ във Велико Търново. В състезанието взеха участие професионални атлети от България, Румъния, Сърбия и Македония. СК „Атлет-Мездра“ бе представен от 16 от своите състезатели.

Златният медал сред мъжете завоюва Иво Балабанов, който пробяга 10-километровата дистанция за 34:54 мин. Неговият съотборник и национален рекордьор на 3000 м. стийпълчейз Митко Ценов се отказа по време на бягането заради болки в коляното.

Вторият златен медал за СК “Атлет“ грабна Дева-Мария Драгиева, която бе най-бърза на 4000 м. сред девойките старша възраст. Иван Драгановски се класира трети сред юношите старша възраст в същата дистанция. Денис Владимирова стана 7-ма на 2 000 м. сред момичетата под 16 г.

Възпитаничката на треньора Дилян Маринов-Ива Митова спечели сребърен медал на 600 м. при момичетата 12-13г. , а съотборничката й Памела Кръстева се класира на 3 място.

19 March, 20:18 | 137 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]