Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

ОФК „Локо-Мездра“ победи ФК „Искър 1923“ с 5:2

ОФК „Локомотив-Мездра“ срази като домакин ФК „Искър 1923“ – Роман с 5:2 в мач от осмия кръг на първенството в „А“ ОФГ. Началото на срещата, играна на градския стадион „Локомотив“ в Мездра, започна при изявен натиск от страната на „железничарите“, като на няколко пъти близо до попадение бяха Тихомир Найденов – Бизнеса и Николай Генов.

В 37-ата минута след методична атака на „железничарите“ Брайан Стоянов с прецизен шут намери оголения ляв ъгъл на вратата на гостите и откри головата сметка на „Локомотив“

В 40-ата минута на двубоя пресечен пас на футболистите на „Искър 1923“ даде възможност за контраатака и Тихомир Найденов с топовен изстрел от около 15 метра намери мрежата зад вратаря на романчани Мирослав Илиев, покачвайки на 2:0

След почивката играчите на „Искър 1923“ започнаха по-често да търсят вратата на ОФК „Локомотив-Мездра“, пазена от стража Веселин Цветковски. Въпреки това, след пореден пробив по дясното крило на Брайан Стоянов и последвалото центриране, топката бе засечена от Илия Илиев, с което резултата придоби класически вид.

Усилията на гостите за оставане в срещата  доведоха до попадение във вратата на „железничарите“, дело на Теодор Лазаров. Отговорът обаче не закъсня и след центриране в наказателното поле на гостите Брайан Стоянов с глава покачи на 4:1.

Пресата на „железничарите“ продължи, но след грешка в половината на „Искър“ Цоло Петров бе изведен сам срещу вратаря на „Локомотив“. С точен изстрел Петров върна гол пасив и върна интригата в мача.

Юношата на „Локомотив“ Константин Велинов направи много добро представяне и се разписа за крайното 5:2, след като бе оставен непокрит и получи точен пас от Брайан Стоянов.

Треньорът на домакините Иван Георгиев – Саки поздрави играчите си и направи рекапитулация на срещата:

„Показахме, че сме по-класният отбор и поведохме с 3:0. Бях длъжен да направя няколко смени, защото имаме проблеми с контузени играчи. За мен срещата премина добре, още повече че юношата Константин Велинов се представи на ниво. Можеше и по-изразителна да бъде победата, но това не е най-важното в случая,“ сподели Георгиев след края на срещата.

С този мач приключиха двубоите в 8-ия кръг на първенството в „А“ ОФГ. Начело е тимът на Огоста /Хайредин/, следван от „Монолит“ /Манастирище/ и ФК „Манастирище“ /Манастирище/. На четвърта позиция е отборът на ОФК „Локомотив-Мездра“, следван от командата на „Околчица“ /Моравица/.

16 October, 16:47 | 148 четения [Принтирай | Изпрати | виж всички новини]