Враца Мездра Козлодуй Бяла Слатина Криводол  Оряхово Борован Мизия Хайредин Роман  Кнежа  Област Видин  Област Монтана

„Кариана” отстъпи на „Литекс” в Мездра

Отборът на Кариана (Ерден) отстъпи на Литекс (Ловеч) с 1:2 в четвъртфинална среща от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ), която се игра на градския стадион в Мездра. Стадионът бе избран заради добрата подготовка на настилката и поддръжката на комплекса през зимните месеци.

Футболната среща бе наблюдавана от кмета на Общината инж. Генади Събков, секретаря на АФЛ Александър Шатровски, председателя на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново Бончо Генчев и шефовете на областните съвети на футболния съюз от Северозапада.

Още с първия съдийски сигнал на главния съдия Георги Давидов се разбра, че този двубой ще бъде оспорван. В 3-ата минута полузащитникът на Литекс Веселин Васев успя да надхитри защитата на Кариана, навлезе в наказателното поле, където бе повален от десния защитник на командата от Ерден Ангел Цолов и Давидов отсъди дузпа.

Изпълнението на 11-метровия наказателен удар бе поверено на Методи Костов, който бе точен за 0:1. Съвсем логично, ловчанлии поеха инициативата и на няколко пъти бяха близо до затвърждаване на крехката преднина. Футболистите на Кариана играха предимно на контра-атаки, като при въздушните борби бяха надигравани тотално от по-снажните футболисти на Литекс.

През втората част възпитаниците на треньора на Кариана Георги Владимиров, започнаха по-офанзивно, пресирайки играчите на Литекс в тяхната половина. В 64-ата мин., след продължително разбъркване пред вратата на командата от Ловеч, Борис Петков с воле от около 25 метра върна своя отбор в мача – 1:1.

Последва още по-солидна преса от страна на Кариана, която доведе до много инфарктни моменти пред вратаря на Литекс. Въпреки това до гол във вратата на ловчанлии не се стига. 4 минути преди крайното време Антоний Балъков, племенник на легендата в българския футбол Красимир Балъков, срази вратаря на ерденчани и покачи резултата на 1:2.

Въпреки явното „подпиране“ на Литекс от страна на съдиите, отборът на Кариана се представи достойно и защити честта на командите от Северозападна България.